Choď na obsah Choď na menu
 


"PIHA 2013"

6. 12. 2013

"PIHA 2013"

 

10.png 

 

Aj napriek tomu, že ďalší ročník degustačnej súťaže doma varených pív Prague International Homebrew Award 2013 (PIHA 2013) sa nekonal, tak sme predsa len tradične prvý decembrový víkend v piatok 6. decembra 2013 poobede opäť vyrazili dvomi autami na pivo do Prahy.

 1.png

Cestou sme sa ako aj minulý rok zastavili v "Hospúdke u Petra" pri Ledeči nad Sázavou, kde sme si už v predstihu rezervovali stôl, na ktorom ihneď po privítacej štamprlke s majiteľom Petrom začali pravé nefalšované zabíjačkové hody.

 2.png

Po ubytovaní sa na Karlavom námestí sme sa taxíkmi premiestnili do "Zlých časú" na Čestmírovej ulici, kde sme vydržali dlho do noci, nakoľko sme si naivne mysleli, že musíme okoštovať všetky ponukané pivné dobroty.

 4.png

V sobotu dopoľudnia po rannej hygiene a výdatných raňajkách sme sa pražským metrom dopravili do "Pivovarského klubu" v Križíkovej ulici, kde sme si už onedlho začali pospevovať pesničku: "…a už v tom zase lítáme…", no miestnym čapovaným pivám sa jednoducho nedalo odolať. Počkali sme ešte na bratov Nikodémových, ktorí do stovežatej zo Skalice dofrčali  na večerný koncert "Black Sabbath", no popoľudňajšiu prípravu naň sa rozhodli stráviť v našej spoločnosti…a veru, že dobre zrobili.

 6.png

Takže teraz už všetci desiati sme sa električkou presunuli na "Južné mesto", kde sme pôvodne chceli začať prehliadkou pív v kamarátovej neobyčajnej krčmičke "První Pivní Tramway", v prerobenej konečnej stanici električky č. 11 na Chodovci v Sporilove. Prišli sme však asi hodinu pred jej otvorením a tak sme sa autobusom "pražskou Petržalkou" doviezli do "Jihomestského pivovaru" v Podjavorinskej ulici, kde mali kuchyňu oveľa lepšiu ako ich pivá, no nakoľko sme boli práve už viacej hladní ako smädní, tak sme to v tej chvíli ani za až tak veľký prieser nepovažovali.

 7.png

Naopak na pivku sme si nakoniec po krátkej prechádzke sídliskom pochutili v "První Pivní Tramwayi", kde sme sa vrátili aj s nádejou, že v nej stretneme majiteľa podniku Bejčka, nášho priateľa z pivných slavností v Rožňave. Stretnutie tentoraz vevyšlo, no veríme že sme chutné pivečko na konečnej stanici električky č. 11 nepili naposledy.

 8.png

Ale to už sme zaradili spiatočku smerom do mesta na Sokolskú ulicu do "Kulového blesku", v ktorom sme sa už opäť množstvom pivných lahôdok prekoštovali až do neskorých nočných hodín keď sme sa už pešo vrátili do nášho hostela na Karláku, pričom cestou sme básnili o našom novom pivnom objave, o pivku z Unetíc.

 9.png

V nedeľu cestou domov sme ešte navštívili "Dalešický pivovar", v priestoroch ktorého sa natáčal český kinematografický skvost "Postrižiny", ale keď sme sa dozvedeli, že najbližšia prehliadka pivovaru je až v "dubnu", tak sme po večeri a dvoch miestnych pivkách pokračovali v ceste do rodnej Skalice.

 5.png

3.png 

 

FOTKY: 

https://picasaweb.google.com/113553111162023633526/PRAHA2013?authkey=Gv1sRgCJmLzbSS8PzZPQ