Choď na obsah Choď na menu
 


3. Záhorácky pivný festival

3. 5. 2014

  

3. Záhorácky pivný festival

 

2.jpg 

 

V sobotu 3. mája 2014 sa v dedinke Prievaly pri príležitosti tretieho výročia založenia pivovaru Sandorf konal už "3. Záhorácky pivný festival". Zúčastnilo sa ho 22 českých a slovenských pivovarov, pričom opäť tento rok dostali priestor na prezentáciu svojich špeciálov aj homebrewári.

 

V kultúrnom programe vystúpili hudobné skupiny rôznych hudobných žánrov, veľkej obľube návštevníkov sa tešili zabíjačkové špeciality, na pódiu prebehlo viacero súťaží a bola vyhlásená aj anketa o najlepšie pivo.

 

Akcia aj tento rok bola pripravená výborne, určite si jej organizácia opäť vyžiadala obrovský kus úsilia a tak je veľká škoda spočiatku upršaného a počas celého dňa chladného počasia, čo sa Bohužiaľ negatívne podpísalo, ako na celkovej účasti, tak aj na "smäde" návštevníkov. Takže pivovary tento rok síce nevyčapovali toľko pív, ale o to viacej sa zasa pokoštovalo chutnej pivovice (nám sa ušlo najviac tej stupavskej ;-).

 

V žiadnom prípade však našu tohtoročnú účasť v Prievaloch nebanujeme, naopak touto cestou ešte raz ďakujeme za pozvanie. Stretli sme starých dobrých priateľov, získali nových dobrých priateľov, aj pri hudbe skalickej cimbalky a Energie si pochutili na vynikajúcom divinovom guláši, poctivej tlačenke, jaterničke, no hlavne pokoštovali množstvo kvalitného piva a tak sa znova tešíme na štvrtý (slnkom a dobrým pivom zaliaty) ročník záhoráckych pivných slavností v Šándorfje.

 

FOTKY: 

 https://picasaweb.google.com/113553111162023633526/3ZahorackyPivnyFestivalSANDORF?authkey=Gv1sRgCPmlttqWgILAhgE

 

 

 

3.jpg