Choď na obsah Choď na menu
 


Biela vrana 2018

25. 2. 2018

 

Biela vrana 2018

 

 

1.jpg

 

V sobotu 24. februára 2018 sa  v Pivovare Hostinec v Košiciach konal už siedmy ročník medzinárodnej degustačne súťaže doma varených pív Biela vrana 2018.

 

2.jpg

 

Hlavným organizátorom je Košická domovaričská divízia Košice (KDD) – voľné združenie domácich varičov piva v spolupráci s Pivovar Hostinec a ďalšími partnermi. Záštitu nad súťažou prevzala Asociácia malých nezávislých pivovarov Slovenska

 

Súťaže sa mohli zúčastniť domáci variči piva (vek nad 18 rokov) so svojimi pivami pripravenými zo  základných surovín. Prihlásené pivá nesmú byť komerčne predávané, varené v komerčných pivovaroch a varené, navrhnuté profesionálnými sládkami. 

 

3.jpg

 

Súťažilo sa v siedmych kategóriách, prihlásených bolo rekordných 200 vzoriek piva z deviatich krajín - Českej republiky, Poľska, Maďarska, Chorvátska, Bulharska, Rumunska, Estónska, Macedónska a Slovenska, ktoré posudovala odborná porota (celkom 33 degustátorov) zložená zo sládkov pivovarov, porotcov s certifikátom BJCP, pivných odborníkov a domovaričov.

 

 

…a našim dvom pivkám sa tento rok opäť “ušli” hneď šišky dve, z ktorých máme opäť veľkú radosť ;-)

 

Strieborná šiška v kategórii Coffe Beer s pivom “Coffe Stout Vintoperk”

 

Strieborná šiška v kategórii Oatmeal Stout s pivom “Oatmeal Stout Vintoperk”

 

diplom-biela-vrana-2018_2.jpg

diplom-biela-vrana-2018_1.jpg

 

 

Výsledky:

 

http://www.biela-vrana.sk/winners_2018/biela_vrana_2018.html

 

 

 

4.jpg

 

 


Winning Entries  

 

Category 9: Strong European Beer (24 entries)

Place

Brewer

Entry Name

Style

Brewery

Country

 1st

Piotr Bujak

Porter Bałtycki 22 Blg

9C: Baltic Porter

 

Poland

2nd

Marian Verbenik

Pagan Yotving

9C: Baltic Porter

Liquidbrick

Slovakia

3rd

Drahoš Horváth

Imperius 22.

9C: Baltic Porter

DRAHOR

Slovakia

3rd

Martin Fek

MEKFARTIN BP #1

9C: Baltic Porter

MEKFARTIN

Slovakia

Category 11: British Bitter (21 entries)

Place

Brewer

Entry Name

Style

Brewery

Country

 1st

Piotr Tuzimek

Zycko

11C: Strong Bitter

 

Poland

2nd

Zoltán Pulai

Heritage Bitter

11C: Strong Bitter

Zolo a Jobe varia pivo

Slovakia

3rd

Radek Tvrdoň

ESB

11C: Strong Bitter

Domovar Chaap

Czech Republic

Category 16: Dark British Beer (39 entries)

Place

Brewer

Entry Name

Style

Brewery

Country

 1st

Martin Fek

MEKFARTIN OS #1

16B: Oatmeal Stout

MEKFARTIN

Slovakia

2nd

Drahoš Horváth

Oathill

16B: Oatmeal Stout

DRAHOR

Slovakia

3rd

Vojtech Szitas

Co-Brewer: Martin Harman

Baltazár

16B: Oatmeal Stout

VHB

Slovakia

3rd

Petar Karailiev

Oatmeal-Cream Stand Out Stout

16B: Oatmeal Stout

 

Bulgaria

3rd

Petar Boyadzhiev

BreakfastOfChampions

16B: Oatmeal Stout

 

Bulgaria

3rd

Vítězslav Humpa

Oatmeal Stout

16B: Oatmeal Stout

 

Czech Republic

3rd

Ivan Vakula

Co-Brewer: Vintoperk Skalica

Oatmeal Stout Vintoperk

16B: Oatmeal Stout

Vintoperk

Slovakia

Category 21: IPA (39 entries)

Place

Brewer

Entry Name

Style

Brewery

Country

 1st

Ákos Bába

Kharübdisz The White

21B6: White IPA

 

Hungary

2nd

Pavel Doskočil

PajLe White 16°

21B6: White IPA

PajLe

Czech Republic

2nd

Janusz Švach

White IPA

21B6: White IPA

 

Poland

3rd

Michał Leszczyński

White IPA

21B6: White IPA

Michali

Poland

Category 23: European Sour Ale (8 entries)

Place

Brewer

Entry Name

Style

Brewery

Country

 1st

Vojta Hudzieczek

Karl & Egon

23A: Berliner Weisse

 

Czech Republic

2nd

Russell Wickwar

Hallogallo

23A: Berliner Weisse

Ted Beer

Czech Republic

3rd

Lukas Okal

Ora-Vice

23A: Berliner Weisse

Šilker's Brewery

Slovakia

Category 25: Strong Belgian Ale (30 entries)

Place

Brewer

Entry Name

Style

Brewery

Country

 1st

Marcin Michalak

Co-Brewer: Tomasz Grajek

Czwarty Sezon (Fourth Season)

25B: Saison

Browar Karczewski

Poland

2nd

Paul-Andre Baran

Co-Brewer: Raluca Baran

Elementary, A Saison

25B: Saison

Anagram

Romania

3rd

Joanna Roman

Common Saison No. 5

25B: Saison

 

Poland

Category 39: Coffee Beer (Custom Style) (39 entries)

Place

Brewer

Entry Name

Style

Brewery

Country

 1st

Radoslav Dohnal

Coffee Truffle

39A: Coffee Beer

 

Slovakia

2nd

Peter Vaňo

Coffee RIPA

39A: Coffee Beer

Píví brewery

Slovakia

3rd

Dinko Cotic

Kapetan Nezaspan (Captain Unsleepy)

39A: Coffee Beer

PSJ Brewary

Croatia

 

 

5.jpg

 

6.jpg