Choď na obsah Choď na menu
 


CARAVAN Bier Tour "DEUTSCHLAND 2014"

7. 5. 2014

 

 

CARAVAN Bier Tour "DEUTSCHLAND 2014"

 

1.jpg

 

Po minuloročnej " CARAVAN Bier Tour ZYTHOS 2013" v Belgicku, Nemecku a Česku sme sa tentoraz v stredu 7. mája 2014 vybrali na "CARAVAN Bier Tour DEUTSCHLAND 2014" po nemeckých a českých pivách.

 

2.jpg

 

Zo Skalice sme vyrazili v odpoľudňajších hodinách za slnečného počasia prípitkom na šťastnú cestu s pravou mexickou tequilou na Mníchov cez Rakúsko, nakoľko na diaľnici pri Viedni sa k nám (Vačkin, Quasňa, Harry, Hubert, Tschibinno) už za daždivého počasia pripájal ďalší z členov šestmiestnej posádky (Pirec). Cestu sme si krátili hraním kariet, koštovaním našich domácich produktov v pevnom aj tekutom stave, takže ani sme sa nenazdali a večer už sme boli na mieste.

 

3.jpg

 

Zaparkovali sme asi 500 metrov od radnice a ochvíľu sme už sedeli v najväčšej pivárni v Mnichove "Hofbräuhas". Je to obrovská trojposchodová budova a mali sme štastie, že sme sedeli u typickej bavorskej muziky. Mali tam štyri druhy piva, vypili sme okrem Tmavého piva aj Svetlé originál Weizen a Maibock. Výborné boli všetky, ale asi najlepšie nám chutil Maibock, Weizen a potom Svetlé originál. Chceli sme ešte okoštovať aj Tmavé ale o pol dvanástej už nebrali objednávky a tak sme ešte pred spaním dali v karavane "jedno" naše.

 

4.jpg

 

Vo štvrtok ráno sme sedeli v hospode "Schneider Weisses Bräuhaus" kde mali veľký výber Weizenov z ich vlastného pivovaru. Niektoré boli flaškové no ponúkli nám aj tri čapované pivá, ktoré sme okoštovali. Najviac nám chutil Aventinus, t.j. Weizen Doplbock silný (8,2 %), potom bol dobrý normálny Weizen a asi najslabší bol polotmavý Weizen. Okrem toho sme ešte koštovali pivo z "Hofbräuhaus" ako včera, no tentoraz konečne už aj ich Tmavé pivo, ktoré nás však veľmi "neoslovilo".

 

5.jpg

 

Cestou ku karavanu nás však "oslovila" ázijská reštaurácia "Kaiten Asia", v ktorej sme sa všetci v duchu "zjedz koľko vládzeš" napchali do prasknutia a čašníci nám takmer nestačili odnášať prázdne taniere.

 

6.jpg

 

Opustili sme Mnichov a cestou do Augsburgu sme sa zastavili v dedinke Maisach. Po tretej poobede sme už sedeli v miestnom pivovare "Brauerei Maisach", kde nám ponúkli ich päť pív. Helles Bier, Svetlý ležiak, Weizen, Tmavé pivo a Bock. Helles sa im podaril a nám pripomínal naše práve doma navarené pivo. Pekný bol aj Weizen, výborný Bock (alkoholový, "nasládlý") a do priehľadného pohára nám priniesol "pivo zo sklepa" Kellerbier (takisto pekný svetlý ležiak). Počas nášho koštovania na dvore tam prišiel ich veľký firemný kamión, podľa čoho sme usúdili, že to zrejme nebude až taký malý pivovar. Čašník mal záujem, pýtal sa odkiaľ sme, pochválili sme sa mu, že máme tiež pivovar, poznal Bratislavu a vysvetlil nám, že ich typické pivá sú (tak ako aj tie naše) poctivé, s láskou varené.

 

7.jpg

 

Premiestnili sme sa do Augsburgu, kde po zaparkovaní v priestoroch miestneho cirkusu a prehliadke mesta sme ako prvú krčmu navštívili "König von Flander". Mali tu na čape štyri pivá. Najslabší bol Weizen (na konci vodový), mali výborné Svetlé pivo a možno od neho lepšie ešte Tmavé pivo. Bol tu výborný špeciál Doublebock 19-ka (7,2% alkoholu). Príjemná obsluha nás mala za Rumunov a tak sme sa radšej pobrali ďalej.

 

8.jpg

 

Druhá hospoda v Augsburgu , v ktorej sme sedeli bola "Bayerisches Haus am Dom Augsburg". Nakoľko nepršalo a nebolo až tak chladno, sedeli sme vonku a hodnotili sme šesť čapovaných pív. Siedme sezónne sme si nedali, pretože ako sezónne pivo práve ponúkali Radler svetlý a tmavý o ktoré v našich radoch nebol záujem. Veľmi nám chutil "Vačkinov" Zwickel z pivovaru "Bayreuther Bierbrauerrei AG" potom nás nesklamali Weizeny (svetlý a polotmavý Erdinger), výborné svetlé pivo mal Harry "Andechser Spezial Hell" a asi druhé najlepšie pivo u stolu mal Pirec tmavý ležiak "König Ludwig Dunkel" a najhoršie pivo sa ušlo Quasňovi svetlý ležiak "Fischer's Hell".

 

9.jpg

 

S Augustinerom sme skončili prehliadku Augsburgu nakoľko pod bránou nás poslali preč ešte pred jedenástou napriek tomu, že na webe mali písané, že otvorené je až do dvanástej. Nezabralo ani keď sme im povedali, že až odkiaľ sa trepeme k nim na pivo a tak sme sa premiestnili do "Padede" ("Paritäts-Stuben"), čo bola parádna nalieváreň s krásne hore "vyvinutou" čašníčkou, ktorá mala najlepší Augustiner (pretože na čape bol jediný ;-).

 

10.jpg

 

11.jpg

 

Z Norimbergu, kde sme v piatok dopoľudnia absolvovali prehliadku priestorov povojnového procesu a neplánovanú návštevu tureckého baru "Pils Bar Hellas" sme sa popoľudní úspešne dopravili do Bambergu.

 

12.jpg

 

Po ceste sme zastavili na čerpacej stanici, kde sme okrem paliva doplnili vodu, osprchovali sa a najedli. Prvá pivná zastávka v Bambergu bola v pivovare "Brauerei Grefenklau". Na čape mali tri piva a všetky sme aj okoštovali. Weizen, ktorý bol štandardne dobrý, Zwickel neurazil, a chutilo aj Tmavé pivo (polotmavej farby ;-).

 

13.jpg

 

Auto sme zaparkovali tentoraz pri rieke a druhá zastávka bola v "Brauerei Schlenkerla". Jednoducho nám to nedalo a po roku sme sa tu opäť zastavili pri okienku, z ktorého ich Rauchbier chutí stále rovnako bombasticky.

 

14.jpg

 

Tretia hospoda v Bambergu "Gasthausbrauerei Ambräusianum" bol reštauračný pivovar hneď vedľa "Brauerei Schlenkerla", v ktorom ponúkajú päť pív. Radler, druhé je Rauchbier Schlenkerla od vedľa a vlastné pivo majú Helles, Weizen a Dunkel. Všetky pivá boli vynikajúce, pričom Helles nám opäť pripomínal náš Helles, no tento mal v sebe viacej citrusových chutí. Takže celková spokojnosť a pokračovali sme do ďalšieho pivovaru.

 

15.jpg

 

Pôvodne sme chceli ísť do Kláštorného pivovaru, ktorý bol však už taktiež zatvorený o jedenástej hodine a tak sme sa cestou k parkovisku zastavili ešte v podniku "Kasa Espana". Tu mali síce len jedno čapované pivo ale bolo to práve pivo z pivovaru "Kiesman", ktoré sme už nestihli v tento deň navštíviť. Aj napriek tomu, že tento podnik nie je piváreň, tak aj tu sme sa cítili veľmi príjemne.

 

16.jpg

 

Posledná hospoda "Weinstube Pizzini" v Bambergu bola tá z minulého roku, kde sme takisto končili. Opäť to nie je piváreň ale vináreň, ktorá nás však opäť nesklamala. Nakoľko však teraz nebolo voľné miesto na dvore, tak sme si sadli vo vnútri, kde sme chceli okoštovať čapované pivá, z ktorých nám ponúkli ešte štyri druhy. No jeden z nich bol "Kiesman", ktorý sme pili v predchádzajúcom podniku a tak sme okoštovali Rauchbier z pivovaru "Spezial", kde sme boli minulý rok, mali výborný Kriegbraulagerdunkel veľmi chutné plné svetlé pivo. Ďalej sme mali zaujímavé tmavé pivo Krugbraukellenungespundet a potom ešte dva pivné špeciály novinky od firmy Weierman. Nepili sme síce Barlwein fľaškové s obsahom alkoholu 10,5%, ale priniesli nám dve fľaškové pivá od firmy Weierman, jedna z nich IPA výborná možno by mohla byť troška viacej nachmelená s obsahom alkoholu 7,2% a druhá fľaša bola SussholzPporter vynikajúce kávové pivo a ako povedal Harry "už naň dat len šlahačku" s obsahom alkoholu 7,4%. Ide o drahšie pivá, ktoré stoja 5,5 eura a čapované 2,8 eura. Príjemné prostredie pripomínajúce anglický pub alebo holandskú krčmu, naviac tu bola živá hudobná produkcia na klavíri, pri ktorej sme pomaly dopili všetky tie dobroty a pobrali sme sa spať späť za našim šoférom do karavanu, aby sme boli ako tak čerství v sobotu pri návštevách pivovarov v okolí Bambergu.

 

17.jpg

 

V sobotu ráno sme opustili Bamberg po raňajkách s výbornou praženicou od šoféra Quasňu. Vybrali sme sa po prehliadke regionálnych minipivovarov. Začali sme v dedinke Merkendorf v prvom z dvoch miestnych pivovarov "Brauerei Wagner". Celkom príjemné prostredie, bolo tu deväť ich vlastných pív, z ktorých práve čapovali sedem. Pils, Märzen, Ungespundenlagersbier, Weizen, Jubilejné pivo, Fest Bier Richard Wagner Dunkel. Vo fľašiach mali Bockhell a Bockdunkel. Asi najmenej sa im "podarilo" pivo Ungespundenlagersbier, Weizen bol normálny, Jubilejné s Festbierom sa na seba veľmi podobali, Pils klasické svetlé pivo a Dunkel boli tiež celkom dobré, takže celkovo ich pivá nás extra nenadchli, pivá sa na seba dosť podobali, no aspoň že boli dostatočne chmelené.

 

18.jpg

 

Druhý reštauračný pivovar v Merkendorfe "Brauerei Hummel" mal opäť na čape sedem svojich pív, z ktorých päť boli Bocky, z ktorých sme skúsili všetky. Weizen bol troška "vodovejší", banánovú chuť prevážila chuť citrusová, takže sa nám zdal troška kyslejší no ostatné pivá boli všetky vynikajúce. Rauchbier, Pils, Kellerbier, Jubileifestbier a Maibock. Neverili sme vlastným očiam ale v tejto krčme sme stretli priateľa Lukáša z Ochutnávkovej pivnice v Brne aj s rodinou a priateľmi, ktorý nám o.i. na tejto trase poradil ešte ďalšie pivovary, resp. doporučil pivá, ktoré stoja za ochutnanie. Dal si s nami pivo kamarát, ktorého sme rok poznali z Rožňavy a teraz sme sa náhodou stretli v malej dedinke vo Frankoch. Lukáš nám ešte poradil, aby sme si okrem čapovaných pív dali určite aj fľaškový Märzen, ktorý vraj chutí rovnako ako pred 25-imi rokmi v Mnichove na pivných slávnostiach. Skúsili sme ho, malo krásnu vyváženú sladovo-chmeľovú chuť, krásnu farbu, no jednoducho výborný Märzen, takže jeho doporučenie ozaj stálo za to!

 

19.jpg

 

Odtiaľ sme obchádzkou dorazili do "Brauerei Griess" v Geisfelde. Prostredie pekné, príroda nádherná, no na čape len jedno pivo Kellerbier. Chutí síce dobre, ale čo do počtu čapovaných pív, tak trocha sklamanie.

 

20.jpg

 

Pivovar "Brauerei Kathi-Bräu" v Aufsess-Heckenhofe je situovaný na samote a boli sme prekvapení, že to je motorkárske "doupě". Zastrešených cca 50 stolov, mali tu len jeden druh piva, no v troch rôznych "silách". Osmičku, desiatku a dvanástku. Pirec sa "našiel" v tej osmičke, ktorú nám tiež ešte predtým dopručil ochutnať Lukáš. Osmička zrejme kvôli motorkárom, aby po cestách nejazdili veľmi podgurážení. Zaujímavé prostredie.

 

21.jpg

 

Ďalší pivovar "Brauerei Reichold", kde sme mali problém si sadnúť, nakoľko v reštaurácii bolo veľmi veľa ľudí (asi lepšia kuchyňa ako pivo ;-). Za hospodou majú camp pre karavany, kde sme zaparkovali. Mali tu štyri čapované pivá. Ležiak, Zwickel, Tmavé a Weizen. Koštovali sme všetky a zhodli sme sa na tom, že ide o komerčné "soft" pivá, ktoré sa tu pijú vďaka tomu dobrému jedlu, takže jedno "kolo" stačilo a pokračovali sme ďalej v ceste.

 

22.jpg

 

A to už sme dorazili do posledného bavorského pivovaru "Breuereigasthof Sperber-Bräu" v mestečku Sulzbach-Rosenberg. Príjemné prostredie, prišli sme sem po desiatej hodine večer a na čape mali štyri pivá. Pils, Helles, Dunkel a Weizen. Helles, Dunkel a Weizen bol "pekný štandard". Pils bol chutný, ale príliš sladký, teda bolo to sladovejšie pivo. Odtiaľto sme ešte v noci pokračovali v ceste do Rozvadova, aby sme v nedeľu na obed mohli byť už v Brne.

 

23.jpg

 

V útulnej hospúdke v parku pod Špilberkom "U Alberta" v Brne, kde nás privítal majiteľ Pavel Pavka a kamarát z pivovaru Stupavar Lubo Kružic sme postupne ochutnali všetky tri čapované pivečká. Výborný Kout desiatku, Osečan dvanástku a vydarený RedAle od Valáška. Potom nás obidvaja priatelia odprevadili až do karavanu, nakoľko boli zvedaví, že v "čom" sme tú našu celú "CARAVAN Bier Tour" vlastne absolvovali. Za peknou "bodkou" našej cesty sme sa im odvďačili podarovaním tričiek vyrobených opäť špeciálne k tejto akcii. Rozlúčili sme sa a pred nami bol už len posledný úsek nášho ďalšieho úspešného pivného putovania, cesta do rodnej Skalice, späť k našim najbližším.

 

24.jpg

 

DažBog!

 

 

TRASA

 

FOTKY & VIDEO