Choď na obsah Choď na menu
 


Ďalšia "Fajn SOBOTA" (22.9.2012)

29. 11. 2012

 

Ďalšia "Fajn SOBOTA" (22.9.2012)

 

2.jpg

 

Na začiatku bol nápad…ale týmto sme predsa článok o prvej "Fajn SOBOTE" začínali už pred rokom. Nevadí, pretože nápad sa "ujal" a my sme už druhý krát mohli na terase nášho domáceho remeselného minipivovaru v sobotu 22. septembra 2012 privítať priaznivcov nášho poctivého piva.

  

3.jpg

 

 Ak nerátame varenie piva, tak s prípravou na túto akciu sme začali už asi dva týždne pred ňou, pričom okrem fyzického úsilia sme vynaložili značnú časť energie aj na kopec srandy, dobrého jedla a samozrejme nechýbal ani permanentne narazený súdok.

 

4.jpg

 

Takže sme nenechali takmer nič na náhodu, v sobotu ráno (po piatkovej "predĺženej" hudobnej skúške ;-) sme ešte doladili zopár vecí a medzitým okolo desiatej dopoludnia sme už vítali prvých hostí.

 

5.jpg

 

Tak ako minulý rok, tak aj teraz sa stoly s návštevníkmi začali postupne zapĺňať až poobede, kedy aj napriek nepriaznivej (celý týždeň ostro sledovanej) predpovedi počasia začalo celkom prudko svietit slniečko, rýchlo sme rozprestreli prichystané slnečníky a vyzeralo to na krásne babie leto.

 

6.jpg

 

Ale toľko sme až asi neposlúchali, pretože počasie sa v podvečer rapídne zmenilo a slnečníky nám vzápätí zmenilo na dáždniky. Ale aj napriek tejto nečakanej zmene boli takmer všetky miesta na sedenie obsadené. Keďže po skúsenostiach, resp. minuloročnom záujme sme tentoraz priestor aj kapacitu na sedenie zväčšili takmer dvojnásobne, tak možno práve tento dážď za nás vyriešil problém s usadením ďalších hostí. Takže by sme nakoniec predsalen boli celý rok poslušní? No v každom prípade to bolo pre nás ďalšie nové poznanie a my už teraz môžme rozmýšlať ako na budúci rok poriešiť kapacitu miest na sedenie a pritom sa nespoliehať "tam na TOHO HORE" :-)

  

7.jpg

 

Troška nás aj tento rok zamrzelo, že aj napriek osobným pozvaniam priateľom "homebrewárom" z celého Slovenska, Česka, Sliezska ,Moravy, Ameriky a Cypru z rôznych dôvodov napokon pozvanie prijali len kamoši zo Senice (Komanč a Hell Stork Homebrewery), z ktorých návštevy sme mali o to väčšiu radosť a potešilo nás keď nám aj oni (okrem Cassoulete VINTOPERK) pochválili všetkých päť pivečiek (Dunkelweizen 13°, Výčapné svetlé 10°, Svetlý ležiak 12°, Polotmavý ležiak 11°, Tmavý ležiak 13°) varených špeciálne pre tento deň.

 

8.jpg

 

To už sa pomaly na pódiu (takisto väčšieho ako pred rokom ;-) začali na svoje vystúpenie pripravovať naši priatelia z kapely ENERGIA, ktorá ochvíľu svojim rockovým "nárezom" rozohnala posledné mraky na oblohe a tak pripravila "suchý" nástup nášho (nefalšovaný skalický CopyBigBeat hrajúceho) srandapankbendu BEŠTIÁLNA RADOSŤ.

 

9.jpg

 

Podľa reakcií publika za vídatnej pomoci a množstva ENERGIE (na tohtoročnom 28. ročníku pesničkovej súťaže KOŠICKÝ ZLATÝ POKLAD 2012 sa so skladbou Hlavolam spomedzi 216 súťažiacich umiestnili na TREŤOM mieste!: 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gnc5coYQLCs ) sme zvládli aj túto časť soboty, takže sme sa už celkom uvoľnení potom mohli opäť venovať hosťom a pomáhať im v postupnej, ale nezadržitelnej likvidácii všetkych piatich našich výtvorov, čo sa nám tento krát podarilo už okolo polnoci.

  

10.jpg

 

Podobne ako v roku 2011, tak aj teraz sme pre hosti počas celého dňa mali pripravenú anketu "Hodnotenie piva VINTOPERK", v ktorej mali jednotliví "degustátori" pomocou anketových lístkov opäť možnosť hodnotiť celkový dojem všetkých piatich "prítomných" pív Vintoperk (bližšie info o nich viď na konci tohto článku) známkami ako v škole, t. j. od 1 do 5 (od najlepšieho po ... ;-) tentoraz s nasledovnými výsledkami:

 

1. Výčapné svetlé 10°            1,371

 

2. Polotmavý ležiak 11°          1,381

 

3. Svetlý ležiak 12°                 1,538

 

4. Tmavý ležiak 13°                1,547

 

5. Dunkelweizen 13°               1,787

 

"...no, na vyznamenání to sice ešče furt neni, ale trojka zas nebyla žádná!!!"

 

Všetkým, ktorí sa zapojili do tejto ankety týmto ďakujeme, vyplnených anketových lístkov bolo síce o niečo menej ako minule (o ich značnú časť sme prišli počas prietrže mračien), no "nepovinných" poznámkok z lístkov sme teraz zaznamenali o to viac:

 

…Dobré pivo…

 

…Kofola 2…

 

…ĎAKUJEME! NENI ZAČ…

 

…Lepší známka než 1* neni, tak co mám dat iné? Hutaj, Hutaj to pivo! Luxus…mééé M.A. …

 

…TATO BARS FAJNE PIFKO MAJU TOTE SKALIČANI…

 

…Bylo nás pět, vydržali štyré, traja odpadli po tretím pivě, poslední dvaja bojovali, ale víťaz je len jeden - "VINTOPERK"!…P.S.: ty trubky na Kollárovu ul. čo najrýchlejšie!!! Ď. …

 

…OK ako vlani. …

 

…KDE SA STRATILA IPA?…

 

...Výborný začátek jarmoku. …

 

…Je to dobré! PILOT. …

 

…tatínku Ivánku, móc mi to chutnalo, len tak dálej :) …

 

…Byl sem zde a přídu zas. …

 

…Pivo Super, len ta TRÚBA…

 

…CO NA TOM PIVU POŘÁD MÁŠ? JÁ TI TO ŘEKNU A BUDEŠ CHLASTAT TAKY! …

 

…Kollárova - trubky. Od Vakulu už to není daleko…prosíme do leta 2013…

 

…PARÁDNE, ŠKODA CHODIŤ NA WC!!!…

 

…Za vaše chování sú samé jedničky :) …

 

…Monica van Wingerden, 4.A, Čachtice, ZŠŠST…

 

…SUPER PIVO, Super PIVÁREŇ!…

 

…Polotmavé (11°) - uplně jako "u Flekú" ale mňelo by dluchší ležat (zrát)…lanpyjónoví sprjevot…

 

…studené pivo…

 

…Strýcu Ivane móóóc mašina. Ked otevreme hospodu, tak odebírame!…

 

…Super pivka…

 

…HODNOCENÍ PROVEDL ŠKOLNÍK Z O.A. HODONÍN...

 

…DAŽ BOG!…

 

…CHCEME INDIAN PALE ALE A RAUCHEN…

 

…Totók??? Neee!!! Priemer: Dobré…

 

…SKLEPISTI! ĎAKUJEME BOLO SKVELÉ…AJ NABUDÚCE! :)…Pozdravujú aj kolegovia z HellStorku! A KAPELA VÝBORNÉÉÉ! :D …kukaj:

 

hellstork.jpg

 

…KDE SA STRATILA IPA? KDE SA STRATILA IPA? KOFOLA 1…

 

…TREBA OTEVRÍT NEJAKÚ TÚ PUTIKU…

 

…Veľmi dobrá chuť…

 

…CHCEL SOM DAŤ MOTIVAČNÚ DVOJKU ALE MOSÍM DAŤ JEDNOŠKU (JE VÝBORNÉ A MÁM NÚŽ NA KRKU)…

 

…OPRAVDU VÝBORNÉ! TREBA OTVORIŤ PREVÁDZKU NASTÁLO…

 

…(-) za špatňe umytý pohár…a čo sa stane keď ňedopyjem? DOVIĎEŇJÁ…

 

…Tak jak minulý rok: "zase mi chutilo!" Čaute…

 

…OK…Len ten výčepní :-) (kvasňa)…

 

…"OK"…

 

…Perfektné!!!…to by sa dal pit každý deň:-) VINTOPERK RULEZZZ!…

 

…BOLO TO VYNKAJÚCE, CHÝBA TO V SKALICI! TREBA ZAČAŤ PREDÁVAŤ AJ NORMÁLNE!!…

 

…Lepší 13° pivo, jak 40% česká vodka :-) …

 

…Vaše pivo máme rádi po deseti sme všetci kamarádi…

 

…plechová huba :) …

 

…CHALANI, KLOBÚK DOLE. STE BORCI. VŠECKY SÚ DOBRÉ. ŇUŇUŇU. MIRA ADAMOVIČ…

 

…Rezané (Tmavé 13 + Svetlé 10) známka 1**…

 

…Super. Cítím tam koprivu!!? Polotmavé dobré. …

 

…HODNOCENÍ ZAMĚSTANCE DAŇOVÉHO ÚŘADU! VÝBORNÉ!!!!!…

 

…PANE BOŽE! ZACHOVAJ NÁM TYTO ZVYKY. AMEN! …

 

Viackrát sa v poznámkach objavila požiadavka na Pale Ale a Rauchen, no tento rok sme ich z našej ponuky zámerne "vyradili", nakoľko zo spätnej väzby minuloročnej ankety sme pochopili, že tieto špeciálne pivá vie oceniť len úzky okruh "fajnšmekrov" a tak sme tohtoročné pivá vyberali pre "široké pivné masy obyvateľstva", keďže dobre vieme, že počas celého roka vieme uspokojiť aj chute "znalcov piva", ktorí si k nám už dávno cestu našli.

 

uvodnafotobr-na-fb.jpg

 

Veľmi pekne a srdečne ďakujme všetkým, ktorí sa s nami spolupodielali na organizácii tohto podujatia, našim rodinám za zhovievavosť, obsluhe, kapelám ENERGIA a BEŠTIÁLNA RADOSŤ za poctivý výkon, priateľom "domovaričom" za zapožičanie stanov a najmä všetkým, ktorí ste si v túto sobotu opäť zašli na Vintoperk a už dnes sa tešíme na váš budúcoročný - v poradí už tretí "výšlap na Vintoperk"!

 

DažBog!

 

FOTKY:

https://picasaweb.google.com/112778286064256010440/ZajdiSiNaVINTOPERK2292012?authkey=Gv1sRgCKWKr4WLvqCkMQ

 

POZVÁNKA:

http://www.prozahori.sk/?p=716

 

orlovna221212.jpg

 

 

 11.jpg

 

 

d.jpg

s10.jpg

s12.jpg

p.jpg

t.jpg