Choď na obsah Choď na menu
 


II. Chmelobraní

17. 8. 2013

 

II. Chmelobraní

  

1-festival-a.jpg

  

Zatiaľ čo na I. Chmelobraní v Petrove sme boli len ako návštevníci, tak vďaka osobnému pozvaniu zakladateľa a hlavného organizátora tohto podujatia Michala Stanka sme sa na druhom ročníku zúčastnili, a to nielen ako domovariči, ale aj s našou kapelou. On to bol v podstate Michalov nápad už z Petrova, keď nám (tuším po vystúpeni Fleretu) spontánne povedal: "Kluci, príští rok tu určite chci mít zpívajíci sládky!" a nakoľko my väčšinou nevieme povedať nie (naviac priateľovi ;-), tak sme sa vlastne aj hneď na mieste dohodli (http://www.chmelobrani.cz/products/bestialna-radost-rozproudi-chmelobrani/).

 

1-festival-b.jpg

  

Druhé Chmelobraní sa v areále bývalého vodného cvičiska v Hodoníne konalo 16. a 17. augusta 2013, no keďže v sobotu 17.8. sme mali ďalší koncert, tak nám na "chmeľové oberačky" musel stačiť len piatok, ktorý sme si však patrične užili!

 

2-stanok.png

  

Okolo tretej popoludní sme už mali postavený stánok, ešte len začali chodiť prví návštevníci a tak sme to využili na obhliadku areálu. Vonku už bolo pripravené pódium pre multižánrový hudobný program (zostavený Danom Gregorovičom z hodonínskeho hudobného klubu Nautilus) a stánky s občerstvením.V troch spojených plechových halách bol remeselný a farmársky jarmok, no hlavne stánky jednotlivých pivovarov, v ktorých sme stačili aj čo to pokoštovať. 

 

5-kvasna.png

 

Všetkým milovníkom zlatého moku svoje špeciály čapovalo približne 30 menších a stredných pivovarov z Čiech, Moravy a Slovenska, pričom návštevníci mali možnosť ochutnať aj piva z Belgicka, Nemecka alebo Veľkej Británie (http://www.chmelobrani.cz/#pivovary).

  

3-kamosi.png

 

Navečer už "dorazili" aj naše drahé polovičky, smädní ostatní členovia zoskupenia BEŠTIÁLNA RADOSŤ, priatelia, známi, takže od našich troch píp sme sa "odlepili" až pred polnocou, pred začiatkom nášho vystúpenia.

 

4-kapela.jpg

 

O tom, že naše pivká chutili aj v Hodoníne nesvedčia len prázdne sudy, ale aj väčšina spokojných pivných nadšencov pri našom stánku a napr. aj recenzia jedného z nich následne na facebooku, z ktorej vám na tomto mieste teraz ponukame túto (najpodstatnejšiu :-))) pasáž:"…V dalším sledu jsem koštoval třináctku weizen z Vintoperka (taktéž SK) a musím říct, že ji fakt umí! Prostě pšenice jako řemen. Když jsem si od nich nechával natankovat jejich dvanáctku (klasický ležák, avšak dle mého soudu bez vad - voňavé a akorátně hořké pivo), sondoval jsem, jak to bude s jejich epesním nakuřovaným pivem, kterým na letošním Kosteleckém Chmelovárku učarovali snad všem, kdo ho ochutnali. Určitě prý bude tamtéž napřesrok, neboť se jedná o těžší, zimní pivo. Paráda! …". Martin ĎAKUJEME a z vyššie uvedeného jasne vidno, že pán je pivný fajnšmeker - kaBRŇÁK! ;-)

 

DažBog! a veríme, že dovi-dopi na III. Chmelobraní priatelia! 

 

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.655051771171572.1073741827.454945964515488&type=1

 

 

 

6-chmelobrani2013-plagat.jpg