Choď na obsah Choď na menu
 


Kostelecké chmelovárek 2014

15. 3. 2014

  

Kostelecké chmelovárek 2014

 

1.png V sobotu 15. marca sme na "našom" novom pivovarníckom autíčku nabrali smer Sokolovňa v Kostelci u Holešova na 5. ročník medzinárodnej konferencie amatérskych sládkov "Kostelecké chmelovárek 2014".

 2.png

Už presun akcie z pôvodných priestorov do miestnej Sokolovne svedčí o jej stále väčšej popularite, na ktorej sa tento rok zúčastnilo viacej ako 200 pivovaričov z Čiech, Slovenska, Polska a Cypru, keďže sa ho na naše veľké prekvapenie (a zároveň aj veľkú radosť ;-) zúčastnili tento raz "live" dvojčatá Christos a Alexis.

 3.png

Okrem toho sa počas celého podujatia postupne vyčapovalo 30 rôznych pív zo 17-ich pivovarov, pričom už tradične jeden zo sudových vzorkov bol náš "ECHT" Rauchbier varený opäť na základe špeciálnej požiadavky hlavného organizátora tohto podujatia a nášho kamoša Petra Meřku.

 4.png

Nejaké staršie "ležáky" sme prihlásili aj do súťaže, no dopadli v nej presne tak ako sme aj predpokladali a tak sme aspoň nemuseli čakať na vyhlásenie výsledkov. Naviac sa aj (pre drobnú momentálnu idispozíciu :-) odložila až na budúci ročník pôvodne plánovaná prednáška nášho sládka na tému “Údenie sladu v domácich podmienkach” a tak smee sa rýchlo rozlúčili so všetkými domovaričskými priateľmi, poďakovali za pozvanie a nabumbaní, napapaní na "našom" novom pivovarníckom fáre odfrčali na večerný hokejový zápas do Skalice.

 5.png