Choď na obsah Choď na menu
 


Petrovské Chmelobraní 2012

10. 10. 2012

 

Petrovské Chmelobraní 2012

 

1.jpg

 

Počas víkendu (17.-19. augusta 2012) mal v moravskom Petrove premiéru pivný festival "Petrovské Chmelobraní" organizovaný pod záštitou Pivotéky Pod Ořechem Petrov, obce Petrov, občianskeho združenia Petrov žije a serveru Pivní Recenze.

 

Hlavný program celého chmelobrania bol síce sústredený na sobotu (v nedeľu bolo už len tzv. "dopíjanie sudov" ;-), no my sme boli na tejto akcii len v piatok, ale aj napriek tomu sme si užili všetkého do sýtosti.

 

Po zaplatení (symbolického) vstupného 50 kačiek, ktoré platilo na všetky tri dni, sme sa ocitli v unikátnej architektonickej pamiatke z 15. storočia v Petrovských Plžách. Ešte sme sa ani nestačili poriadne zorientovať v ponuke pív a už sme sa zvítali s toľkými našimi rodákmi, že počas celého večera nám pripadalo ako by tu bola polovica Skalice. Určite to svedčí o tom, že aj u nás sa už dlhšie "ide" za kvalitným pivom, čo nás samozrejme veľmi teší. Naviac sme tu stretli aj kamošov zo senického klubu malých pivovarov "Sklep pub"(víťaza výročnej ceny Slovenskej pivovarníckej akadémie za rok 2011 v kategórii Tradičný hostinec roka), s ktorými sme si názory na ochútnávané pivká vymieňali takmer celý večer.

 

Cez ochutnávku špeciálov z "lokálnych" minipivovarov sme sa postupne prepracovali k pochúťkam z pivovarov Kocour, Nomád, Pivotéky Pod Ořechem až k belgickým pivám. Medzitým sme si vychutnávali hudobnú produkciu kapiel Mentalita Lidstva, Fleret, Shadow area a grilované špecialitky.

 

2.jpg


A keď nás po polnoci už "pivo omrzelo" :-))), tak sme navšívili aj "múdreho vinára" v jeho otvorenom vínnom sklepe, s ktorým sme sa pri vynikajúcom suchom bielom vínku rozplývali nad umením prípravy chutného vína a piva.

 

Nad ránom v taxíku cestou domov sme už len spokojne konštatovali, že to bola jedna príjemná akcia v takmer domácom prostredí, pričom už teraz sa tešíme na jej druhý ročník.

 

picasaweb.google.com/113553111162023633526/1PetrovskeCHMELOBRANI1782012

 

3.jpg