Choď na obsah Choď na menu
 


Slavnosti Přátel Kněží hory 2012

11. 7. 2012

 

Slavnosti Přátel Kněží hory ve Bzenci 30.6.2012

 

b2.png

 

 

V sobotu 30. júna 2012 sme sa konečne na tretie osobné pozvanie od priateľa a hlavného organizátora Radka Patáka "dostavili" na Slavnosti Přátel Kněží hory (pivný festival a grilovanie býka) ve Bzenci a hneď nám bolo jasné, že môžme banovať našu neúčasť na predchádzajúcich ročníkoch.

 

Tento rok sládek Radek pripravil návštevníkom sedem druhov piva, z čoho tri mali premiéru. Menší počet druhov piva v porovnaní napr. s minuloročným ročníkom (dvanásť rôznych druhov) vysvetlil majiteľ pivovaru Kněží hora tým, že nechce ísť cestou obmeny sortimentu za každú cenu, teda za cenu použitia najrôznejších priemyselne vyrábaných chemických dochucovadiel, takže aj v budúcnosti bude sedem druhov na slávnostiach zrejme maximom. A nakoľko chce urobiť všetko preto, aby bol schopný ďalší rok opäť ponúknuť aspoň jeden druh nového originálneho piva, tak sa plánuje poobzerať po "starých" receptúrach.

 

 

b1.png

 

 

Verte, alebo nie, ale prvý stánok, ktorý nás na tejto akcii ihneď zaujal, tak nebol stánok s miestnymi pivnými špeciálmi, ale (keď si pozriete foto vyššie tak určite pochopíte, že prečo ;-) stánok s efektným grilovaním celého býka, na ktorom sa nachádza 13 druhov mäsa najrôznejšej kvality, takže aj tu si musel každý "prísť na svoje".

 

Ale keďže počas celého dňa bolo neskutočne horúce počasie, tak ďalšie navštívené stánky boli už samozrejme tie pivné (a verte, alebo nie), no ani to dlho netrvalo a my sme mali pokoštovaný celý "bzenecký pivný arzenál". Ten sme si vychutnávali v spoločnosti priateľov ze Bzenca, Skalice a potešili sme sa aj zo  stretnutia s priateľom Martinom Velčickým z Nitry. Chvíľu nám venoval aj sládek Radek, ktorého sme však nechceli veľmi zdržiavať od množstva organizačných povinností.

 

Popritom prebiehal na pódiu program plný kapiel a vystúpení sprevádzaný spontánnym potleskom poslucháčov, čo ešte viac umocňovalo už aj tak príjemnú atmosféru festivalu.

 

 

b3.png

 

 

Čo dodať? Krásne prostredie, vynikajúce počasie, pivko, mäsko z býka, pestrý program, organizácia, pohoda, typická moravská pohostinnosť, permanentne čisté toalety, jednoducho podujatie, na ktorom každý návštevník dostal za svoje peniaze zábavu v takej kvalite, aká mu za jeho vstupné právom patrí.

 

Ďakujeme za pozvanie!

 

 

picasaweb.google.com/113553111162023633526/SlavnostiPratelKneziHoryVeBzenci3062012

 

 

Zjedol sa "BÝK 2012", nech žije "BÝK 2013"!