Choď na obsah Choď na menu
 


Slávnostné otvorenie a krst senického pivovaru Štramák

3. 5. 2013

 

Slávnostné otvorenie a krst

senického pivovaru Štramák

 

prihovor.png

 

Veľmi sme sa potešili pozvaniu na Slávnostné otvorenie a krst senického pivovaru Štramák. V piatok 3. mája 2013 večer po privítaní hostí Mirom Riškom a po príhovore primátora mesta Senica Ing. Parízka prišiel rad aj na nás, keď sme poctení s veľkou radosťou mohli osobne zablahoželať ku vzniku, slávnostne "pokrstiť" prvý senický minipivovar, odovzdať dar a vzapätí prispieť k príjemnej atmosfére vystúpením nášho pankovopivnohudobnosrandovného združenia BEŠTIÁLNA RADOSŤ.

 


br.png

 

 

Po nás nastúpili "senickí" Kabáti so spievajúcim Mirom a my sme si tak mohli už v "kľude" pri veľkom výbere dobrého jedla pochutnávať na nemenej pestrom výbere vynikajúceho miestneho pivečka. V deň slávnostného otvorenia minipivovaru mali na výčape pre hostí nachystané tieto pivá: Svetlý ležák 11°, Svetlý ležák 12°, Polotmavý ležák 12°, Tmavý špeciál 13°, American pale ale 16° a Weizen 12°. Medzitým hlavný sládok David Riška (Mirov a Eliškin syn ;-) ponúkal prehliadku pivovaru aj s odborným výkladom, pričom rozdával rozhovory regionálnym médiám a my sme si len s úctou a obdivom mohli pri stole pripomenúť celú ich "pivnú cestu" od úplného začiatku až po dnešný slávnostný deň. 

 

david.png

 

Ich rodinný podnik na Robotníckej ulici vznikol v roku 1992, pričom pri jeho fungovaní sa dopĺňajú a navzájom si pomáhajú Miro s Davidom. Po "obhliadke" skalického domáceho remeselného pivovaru Vintoperk a ďalších vzájomných návštevách (na čo sme dnes veľmi hrdí ;-) pivo spočiatku varili len doma, pre vlastnú potrebu, známych a kamarátov. Časom boli ich výtvory čím viac populárnejšie a onedlho dopyt logicky nestačil pokrývať ponuku. Preto v apríli tohto roku pôvodné pivo Komanč (podľa indiánskej výzdoby v hostinci) vystriedalo nové pivo Štramák (lebo Riškovci sú ŠTRAMÁCI - v záhoráčtine výraz pre fešného chlapa ;-) a u Albína sa počas troch týždňov postupne krčma zmenila na pivovar. Ten bol skompletizovaný potrebnou technolģiou z Čiech a Seničanom už nebránilo preniesť svoje domovaričské skúsenosti do svojho oficiálneho pivovaru.

 

kotle.jpg

 

V piatok 3.mája 2013 uviedli značku Štramák slávnostne do života, odvtedy sa v Senici varí skutočné poctivé nezávislé slovenské pivo (žiadne europivo!), z ktorého cítiť, že jeho varenie berú ako poslanie, nie ako prácu, pričom im Daj Boh šťastia! 

 

DažBog ŠTRAMÁKU!!!

 

zaverdiera.png