Choď na obsah Choď na menu
 


Úspech piva Vintoperk v Kostelci

31. 3. 2011

 

Úspech piva Vintoperk v Kostelci

 

 

Obrázok

 

 

V sobotu 19. marca 2011 sa v Kostelci u Přerova konal II. ročník stretnutia amatérskych sládkov vďaka Pivovarnej družine na čele s hlavným organizátorom tejto medzinárodnej (Morava, Čechy, Slovensko, Belgicko, Cyprus) akcie pánom Petrom Merkom.

 

Degustácia vzoriek pár desiatok sútiažiacich bola sprevádzaná prednáškami odborníkov o odbornej degustácii, rôznych druhoch sladov, pričom hlavným  bodom programu bola samotná prezentácia jednotlivých prihlásených vzoriek.

 

Náš minipivovar Vintoperk na tomto podujatí reprezentoval náš hlavný sládok Ivan s tromi vzorkami (Vintoperk Svetlý 13°, Vintoperk Tmavý 14°, Vintoperk Rauchen 14°) . Napriek tomu, že "Kostelecké chmelovárek" by podľa slov organizátorov nikdy nechcel byť len degustačnou súťažou, ale predovšetkým miestom stretávania sa amatérskych sládkov diskutujúcich na tému spoločného koníčka,  máme veĺkú radosť z vyhlásenia poroty za absolútneho víťaza akcie "Kostelecké chmelovárek 2011" práve náš Vintoperk Rauchen 14°. Radosť je ešte o to väčšia, že počas existencie nášho pivovaru je to prvé veľké oficiálne ocenenie nášho doterajšieho úsilia, čo je pre nás bezpochýb "dobrý vietor do plachiet".

 

Organizátorom ďakujeme za pozvanie na veľmi vydarenú akciu a už teraz sa tešíme na "Kostelecké chmelovárek 2012"

 

 

Obrázok

 

 

https://photos.app.goo.gl/hxrRbHLaikk9U2th7

 

 

 

 

Ďalšie odkazy:

 

 

Článok "Kostelecké mlsání" od Martina Jaroška

 

www.pivniblog.cz/clanek/4426-Kostelecke-mlsani/index.htm

 

 

Fotografie od našich cyperských priateľov (bratov Christosa a Alexa) z pivovaru "Dvojče"

 

dvojce.110mb.com/pics/flash9.html