Choď na obsah Choď na menu
 


Začiatok záhoráckej domopivovarníckej družby

25. 2. 2011

Začiatok

záhoráckej domopivovarníckej družby

„Vintoperk – Šalaperk“?

 

 

V sobotu 15.1.2011 cca o 8:30 hod. sme v našom pivovare s potešením privítali trojčlennú záhorskobystricko-stupavsko-bratislavskú návštevu, ktorá nám prišla v ten deň pomôcť s varením piva. Túto akciu sme si s iniciátorom návštevy priateľom Lubom dohodli už pri prvom stretnutí v našich priestoroch, nakoľko v tej dobe aj v Záhorskej Bystrici partia nadšencov podobne ako my pred rokom nesmelo, no s veľkou chuťou začala s domácim varením piva „Šalaperk“ (takisto kopca nad ich mestom :-).

 

No aj napriek tomu, že tentoraz už prišli aj so svojimi chutnými vzorkami, tak myslím že počas takmer celého procesu bolo ešte vždy na čo sa opýtať, pričom sme podchvíľou niečo pojedali, popíjali a počúvali bigbít, jednoducho pohoda a naviac aj dielo sa podarilo. Okrem chutných vzoriek Šalaperku sme od Luba do daru dostali vlastnoručne ukovaný nádherný svietnik do nášho nového sklepa a o tom, že Lubo nie je len šikovný umelecký kováč a domopivovarník, ale aj vynikajúci fotograf svedčia aj pod nižšie uvedeným odkazom ukryté jeho fotografie z tohto príjemne stráveného dňa.

 

Pred odchodom nás ešte naši priatelia Lubo, Vlado a Dano (Heri) nezabudli pozvať na revanž v lete „pomôcť“ s varením k ním do Záhorskej Bystrice, načo sa už dnes veľmi tešíme a veríme, že toto bol naozaj len začiatok záhoráckej domopivovarníckej družby „Vintoperk – Šalaperk“!

 

Obrázok

 

MY PIJEME VINTOPERK, NO MOŽEME AJ ŠALAPERK!

 

picasaweb.google.com/lubos.kruzic/Vintoperk#